טיפים לבחירת צלם אדריכלות | בלוג

ענף הצילום נחלק למגוון רחב של תחומים בהתאם לנושא המבוקש, ומכאן שפועלים בשוק אנשי מקצוע המתמקדים ומתמחים בנושאים ספציפיים, כגון צילומי אירועים, חתונות, פרסום ופורטרטים. כל תחום משרת קהל לקוחות אופייני והינו בעל דרישות והיבטים ייחודיים. אחד מן התחומים הללו מכונה צילום אדריכלות.

מהו צילום אדריכלות ?

צילום אדריכלות נועד לשרת לקוחות המעוניינים לפרסם או למכור מבנים ודירות, על ידי העברה ויזואלית המדגישה את איכויותיהם. לשם כך נעזר צלם אדריכלות במגוון כלים וטכניקות הכוללים בין היתר מצלמות ועדשות מתקדמות, ושימוש נכון ומתוכנן בתאורה, העמדה וזוויות צילום. המטרה היא כאמור להעביר את סגולותיו המיוחדות של המבנה או הדירה על מנת שהצופה ירצה לרכשם, או לשכרם במקרה של צימרים ובתי מלון. באמצעות רשת האינטרנט ניתן לאתר בקלות יחסית צלמי אדריכלות מקצועיים, אך מכיוון שההיצע נרחב למדי, כדאי לדעת כיצד לבחור צלם המתאים לצרכיכם ומשאלותיכם.

טיפים לבחירת צלם אדריכלות

בשעה שאתם מחפשים אחר צלם אדריכלות מקצועי ואיכותי, קחו בחשבון את הטיפים הבאים:
• המלצות – אין חכם כבעל ניסיון, ולכן אם יש לכם מכרים או קולגות שנעזרו בשירותיו של צלם אדריכלות ויצאו מסופקים, הרי שזה עומד לטובתו. המלצות אלו עשויות לחסוך כיתות רגליים בין אנשי מקצוע והתלבטות ממושכת בין הצעות.
• מומחה בתחומו – יש לוודא שאכן מדובר בצלם אדריכלות ולא באיש מקצוע המתמחה בתחום אחר, שכן צלם אופנה למשל אינו אמון על העברת המראה הייחודי של המבנה וסביבתו.
 תיק עבודות – אין תחליף לצפייה בעבודותיו של הצלם, אשר חלקן מפורסמות באתר שלו ברשת. כך ניתן להתרשם מכישוריו ומיכולתו האמנותית, וגם לקבל תחושה לגבי מידת התאמתו לצרכיכם. במילים אחרות, נסו לחוש עד כמה עבודותיו מוצאות חן בעיניכם, והאם הן עשויות לרתום את הלקוח הפוטנציאלי לרכישה או להשכרה.
•  – לאחר שהתרשמתם לחיוב מתיק העבודות וכי אכן מדובר במומחה, קבעו פגישה במשרדו. במהלך הפגישה יש לבקש ממנו להראות עוד עבודות שביצע בנושאים הסמוכים לתחומכם, לספר לכם על עבודתו ולספק המלצות. מעבר לכך, זכרו כי מטרת הפגישה היא להתרשם מהאדם עצמו, כלומר מאופיו ואמינותו, והאם תרגישו בנוח לעבוד עימו.

לא כדאי לחפף

בתור בעלי מבנה או עסק אתם בוודאי מעוניינים לבצע מכירה ולהגדיל את היקף הרווחים. במידה שהדרך עוברת בצילום איכותי אשר יפורסם בשבועונים או במגזינים ייעודיים, הרי שיש להשקיע בכך. מכיוון שהתחרות בענף הצילום הינה גדולה, צלמים רבים המעוניינים בעבודה עשויים להציג את עצמם כבעלי התמחות אקלקטית, שמשמעה לעיתים שאינם באמת מומחים בצילומי אדריכלות. אנשי מקצוע אף עשויים להציע מחיר זול ומפתה, אך כדאי לזכור שעבודה זולה באיכות בינונית עלולה להתברר כבלתי משתלמת בטווח הארוך.