הדמיות תלת מימד- דגשים מקצועיים לבחירת תכנה | בלוג פוסט

בעולם המודרני, המאופיין בויזואליות גבוהה ובקצב מהיר, עלה במידה רבה השימוש בהדמיות אדריכליות ובהדמיות תלת מימדיות. לקוחות המבקשים לרכוש דירה או מבנה כלשהו מעוניינים למזער את הסיכון ולראות- עד כמה שאפשר- מראש איך המבנה המבוקש יראה. אדריכלים ומעצבים רבים כיום הפנימו את הצורך הקיים בציבור וכמענה לך, הכניסו את השימוש בהדמיות תלת מימד כחלק בלתי נפרד מתהליך התכנון שלהם.

תרומת השימוש בהדמיות לתהליך המכירה

הדמיות אדריכליות מקדמות את תהליך המכירה והבנייה והן מעניקות יתרונות רבים גם לאדריכל וגם ללקוח. הלקוח מתרשם מהדמיות תלת מימד כבר משלביו הראשונים של הפרוייקט, הדמיות שמסייעות לו להיות מעורב בתהליך וחוסכות לו זמן רב של קריאת שרטוטים או פרספקטיבות, שבין כה אינם כל כך מובנים ללקוח הממוצע.
הדמיות תלת המימד או הדמיות אדריכליות תורמות גם למעצב או האדריכל בכך שהן מאפשרות לו לבחון את הפרוייקט בצורה מדוקדקת, לזהות יתרונות או בעיות בתכנון ולהציג את התוצר הסופי ללקוח בבהירות וביעילות.

 

תוכנות בהן משתמשים לצורך הדמייה

תוכנות תלת מימד הן תוכנות נפוצות ומבוקשות בשוק, חלקן מקצועיות יותר וחלקן פחות. אחת התוכנות הפופולאריות יותר בשוק, היא תוכנת SketchUp ,תוכנה שפותחה במטרה להתאים לקהל הרחב ולהפוך את השימוש בה לאפשרית לכל אחד. התוכנה מוצעת לחובבנים בגרסה החינמית וכן למעצבים או לאדריכלים בגרסה המקצועית PRO-. תוכנה זו נחשבת למועדפת על ידי משרדי אדריכלות ועיצוב רבים והשימוש בה עולה מדי שנה.

תוכנה מקצועית נוספת המותאמת לעבודה ולתכנון אדריכלי היא תכנת REVIT של חברת Autodesk . התוכנה מאפשרת לבנות מודלים תלת מימדיים תוך הקפדה מלאה על מיקום הפרויקט על פני כדור הארץ. ההדמיה מאפשרת למתכנן לקבל את המיקום הנכון ביותר של המבנה וכן את חישובי השמש, את חישובי האור והצל באופן ברור מדויק. ההדמייה האדריכלית המתקבלת מהעבודה בתכנה מאפשרת ללקוח להתרשם מהמודל התלת מימדי המדגים את הפרויקט מזוויות וכיוונים שונים. ההדמייה מציעה ללקוח לבצע בה סיור וירטואלי עוד בטרם ביצוע העבודה בבניה והיא מאפשרת גם לקבלנים ולאנשי מקצוע אחרים להבין בבהירות את תהליכי העבודה הנדרשים מהם.

לסיכום

אדריכלים ומעצבים מציעים מגוון פתרונות מתקדמים להצגת הרעיון העיצובי בעזרת כלים תלת מימדיים והדמיות ממוחשבות ובכך מצליחים להמנע מבעיות שונות שנובעות מחוסר הבנה של שרטוטים ופרספקטיבות. לא פעם קבלנים ואנשי מקצוע אינם שמים לב לפרטים הקטנים שצויינו בתכניות הבנייה וכתוצאה מכך גרמו לליקויים שונים בבנייה. כך למשל, טעויות במדידת הפתחים, במיקום הנישות ועוד היו יכולות להמנע לו רק היו נעזרים בהדמיות אדריכליות בתלת מימד. בנוסף לזאת, השימוש בתוכנות הדמיה ותלת המימד מאפשר לאדריכלים ולמעצבים שונים להעלות את רמתם המקצועית לדרגה גבוהה יותר ולשפר ללא ספק את סיכויי המכירה שלהם.

בעזרת מודל תלת מימדי ניתן בקלות להזיז קירות, עמודים או חלונות ובכך להמנע משינויים או מתיקונים באתר הבניה עצמו.